Sık Sorulan Sorular

Eğer fiyatlar, teslimat veya ilaçlarla ilgili işlemler hakkında sorularınız varsa ve burada sizin için hazırladığımız küçük koleksiyonda cevap bulamazsanız, lütfen bize ulaşın, böylece size tüm bilgileri sunabiliriz. Müşterilerin şüpheleriyle ilgilenen büyük bir uzman ekibimiz var, bu yüzden iletişim için iki seçenek sunuyoruz:

En Sık Sorulan Sorular

Burada göreceğiniz sorular, en sık müşterilerimizden gelen farklı alanlardan ve görüşlerden toplanmıştır. Teslimat, iade politikaları veya gizlilik hakkında daha fazla bilgi her sayfada bulunabilir. Eğer buradaki sorulardan hiçbiri sorunuzu yanıtlamazsa, her zaman bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

İşte kullanıcılarımızın en sık sorduğu 15 soru.

Ürünlerin orijinal olduğunu nasıl bilebilirim?

MedicalPark.com'da ürünlerin üretimini yapmıyoruz, satın almıyoruz ve şüpheli kökenli hiçbir şeyi önermiyoruz. Farmasötik sektör, Avrupa'da sıkı düzenlemelere tabidir, bu nedenle yalnızca çevrimiçi veya fiziksel olarak satış yapma lisansı ve tüm izinlere sahip bağlı eczanelerle çalışıyoruz.

Mağazadaki ilaçlar ne sıklıkla güncellenir?

Belirli ürünlerin satışında uzmanlaşmış tıbbi profesyoneller ve eczanelerle çalışıyoruz. Her zaman güncel kalmaya çalışıyoruz ve tek bir eczaneden daha fazla ilaç sunabilmek için çaba sarf ediyoruz. Güncelleme sıklığı genellikle günlük olup, piyasaya yeni çıkan ürünleri sunmak için dikkatli olmaktayız.

MedicalPark.com'dan reçeteli ilaç satın alabilir miyim?

Evet, ancak reçeteli ürün satın almayı yönetemeyiz. Bu nedenle, ilişkili doktorlar ve uzmanlar, ilgili hastanın geçmişini analiz edebilir ve bir reçetenin verilip verilmemesi ve hangi dozda verilmesi gerektiğini belirleyebilir. Sadece onlar, reçete yazma yeteneğine sahipt ktedirler.

Eğer başka bir platformda doktorsuz reçete alabileceğinize dair güvendeyseniz, satın alma işlemini devam ettirmemenizi öneririz. Çünkü sağlık konusunda ciddi bir şeyden bahsettiğimizde, değiştirilmiş veya tamamen farklı bir ürün satın almanız muhtemeldir.

Doktor, bir ilacın satışını reddedebilir mi?

Hayır. Bir doktor tarafından reçete edilmiş olsa da olmasa da, ilaç kullanırken sağlığımıza dikkat etmek doktorun görevidir. Müşterinin durumunu bilen ve belirli bir ilacı almanın gereksiz veya zararlı olduğunu düşünen doktor, müşteriye danışmanlık yapmak ve mümkün olduğunca ilacın satışını kolaylaştırmamakla yükümlüdür. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda, her zaman ikinci bir görüş alabilirsiniz ve hatta uzmanlarımızın verdiği bilgileri doğrulamak için aile doktorunuzu ziyaret etmenizi öneririz.

Markalar çeşitlidir, hangi ilacın doğru olduğunu nasıl bilebilirim?

Bir fiziksel eczanede olduğu gibi, bir ilaç birden fazla laboratuvar tarafından üretilebilir ve her biri farklı bir markaya sahip olabilir. İlacınız tamamen aynı olabilir, ancak farklı bir şirket tarafından üretilmiş olabilir. Eczaneler genellikle aynı ilaç üzerinde müşteriye birden fazla marka sunar. Bu, ilacın etkinliği üzerinde herhangi bir etkisi olmaz.

Diğer sektörlerde olduğu gibi, ilaç üreticileri arasında rekabet vardır, bu yüzden size istediğiniz ürünü her zaman sunabilmek için farklı eczanelere güveniyoruz. Ürün açıklamalarımızda marka adının belirtildiği durumlarda, aynı ilacı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Hatalı ilaçlara karşı sigortalanıyor muyum?

MedicalPark.com'da sattığımız ilaçlar herhangi bir şekilde değiştirilmez veya modifiye edilmez, çünkü ellerimizden geçmez. Doğrudan bağlı eczaneden gelirler. Onlar, ilgili ülkenin düzenlemelerine uygun olarak optimal kontrolleri yapmak için kurulmuştur ve tek hata, müşterinin gerçekten ihtiyaç duymadığı bir ürünü yanlışlıkla satın alması olabilir. Bununla birlikte, müşteri hizmetlerimiz şüphe durumunda size yardımcı ol abilir.

Hatalı satın alınan bir ilacı iade edebilir miyim?

Müşterinin siparişi işleme konulmadıysa, bir siparişi talep etme hakkına sahiptir. MedicalPark.com, müşteriler ve eczaneler arasında sürekli ve doğrudan iletişimi sağlamak için tüm araçları sunmaktadır. Eğer ilaç zaten eczane tarafından işleme konulmuş ve gönderilmişse, geri ödeme talep etmeksizin ürünü iade etme tek seçenek olacaktır.

Tıbbi uzmanlar, kendi takdirlerine göre müşterilere danışmanlık yapabilir mi?

Bizimle çalışan profesyoneller, müşteriye karşı herhangi bir hedef veya davranış modeli izlememektedir. Meslekleri ve bilgileri, alıcı özelliklerine göre hangi ilacın uygun olduğunu belirleme yetkisini verir. Bir doktor reçete talep edildiğinde, sadece onlar reçete yazma yeteneğine sahiptir.

Müşteri hizmetleri kişisel verilerime erişebilir mi?

Sadece web sitemizde sağlanan verilere erişebiliriz. Hastane kayıtları ve hastanın sağlık durumuyla ilgili diğer tüm bilgilere yalnızca sağlık profesyonelleri erişebilir. MedicalPark.com ile çalışan doktorlar, reçetelerin işlenmesi ve bu bilgilerin yönetimi konusunda eğitimli nitelikli uzmanlardır.

Bir gönderinin işlenmesi ne kadar sürer?

Genellikle, satın alma onay tarihinden itibaren 3 iş gününü geçmiyoruz. Bunlar iş günleri olup, doktorlarımızın ve eczanelerimizin siparişi işlemek için uygun olmasına bağlıdır. Şu anda herhangi bir sorun yaşamıyoruz, ancak bazen müşteriyle iletişime geçmek veya teslim sürecini doğrudan birkaç gün geciktirmek gerekebilecek istisnai durumlar ortaya çıkabilir.

Kurye paketi gizli mi?

Paketin ambalajı ve hazırlanması, eczanenin sorumluluğundadır ve içerisinde bulunan ilaç hakkında herhangi bir bilgi içermez. Müşteri, kurye hizmeti aracılığıyla siparişi alırken, ne taşıdığını kesin olarak bilmek zorunda değildir. Gizliliğiniz ve huzurunuz bizim için önemlidir, bu yüzden kimse ne satın aldığınızı tam olarak bilemez.

MedicalPark.com hesabımı iptal etme hakkında haklarımı kullanabilir miyim?

Evet, tabii ki. Avrupa veri koruma düzenlemeleri, tüm şirketlere müşterilerine bu seçeneği sunma zorunluluğu getirir. Web sitemizin kullanıcıları her zaman kullanıcı hesaplarına erişebilir ve MedicalPark.com hesaplarını iptal edebilir. Ayrıca, bilgileri değiştirme veya güncelleme seçeneğine sahip olabilirler, eğer kabul ederlerse.

Kişisel verilerimi sağladığımda üçüncü taraflardan ticari bilgiler alacak mıyım?

Kesinlikle hayır. Kişisel verilerinizi üçüncü taraflara satmıyor veya yönetmiyoruz, ancak bir kampanya veya ticari bir eylem yapmadan önce sizinle iletişim kurabiliriz. Özel bilgileriniz bizim için çok önemlidir ve bunların korunması için büyük çaba sarf ediyor ve veri politikamızın dışındaki çıkarlardan uzak tutuyoruz.

Kişisel verilerim MedicalPark.com'da güvende mi?

Verilerinizin depolanması için özel sunuculara sahip olmak için birçok kaynağımızı kullanıyoruz. Teknik sorunlar oluştuğunda, size en iyi hizmeti sunabilmek için her zaman alternatiflerimiz vardır. İlaçlar olduğu gibi, hassas bilgilerin işlenmesi de vazgeçilmezdir.

Alışverişler güvenli midir?

Müşterilerimizin her birinin gizli bilgilerini korurken, ödeme geçidi üzerinden yapılan ödemeler kesinlikle güvenli ve güvenilirdir. Müşterinin satın alma sürecine ve verilerinin yetkisiz erişimini engelleyen herhangi bir yazılımın toplanmasına izin vermiyoruz. Banka bilgileriniz MedicalPark.com'da güvendedir.

Eğer başka sorularınız varsa, lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sizin tüm sorularınızı memnuniyetle yanıtlarız.