Gizlilik Politikası

Veri Gizliliği Bildirimi

Veri gizliliği bildirimimiz en son 11 Ekim 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Bu veri gizliliği bildirimi, medicalparkik.com adıyla çevrimiçi olarak hizmet veren ve kullanıcılarına erişim sağlayan medicalparkik şirketinin, kullanılabilirlikleriyle ilgili verilerin yanı sıra portalına erişen tüm kullanıcılar, özellikle veritabanına kaydolan müşterileri hakkındaki tüm bilgileri nasıl topladığını ve işlediğini açıklar.

Veri Gizliliği Bildirimi ve Amacı

medicalparkik.com, müşterilerinin kişisel verilerinin bakımını ve korunmasını üstlenmiştir. Kayıtlı tüm kullanıcılarımızın bilgileri, erişimi ve izinsiz kullanımını önlemek için en son güvenlik önlemleriyle korunan depolama sistemlerinde işlenir. İşlemlerimiz ve politikalarımız, Avrupa Veri Koruma Yasası çerçevesinde gerçekleştirilir. Bu şunları içerir:

 • medicalparkik.com, müşterilerinden sadece çevrimiçi alışverişlerinin gerçekleştirilmesi için gerekli olan bilgileri toplar.
 • Özellikle ve gerektiğinde, müşteriye onay sürecinde kişisel bilgilerin paylaşılmasını kabul etme veya reddetme seçeneği sunarız.
 • Hassas bilgileri korumak için uygun güvenlik ve şifreleme önlemleri alırız.
 • Müşterilerimizin haklarına saygı duyarız, bu nedenle veritabanımızdaki her kaydın geri çekilmesi, değiştirilmesi, birleştirilmesi ve silinmesi gibi seçenekleri sunarız.

Aşağıdaki satırlarda kişisel verilerinizi nasıl topladığımız ve koruma tedbirlerimizi daha ayrıntılı bir şekilde açıklıyoruz. Özellikle dikkat etmenizi öneririz.

Toplanan Kişisel Bilgiler

Kullanıcı herhangi bir şekilde topluluğumuza katıldığında, newsletterımıza kaydolurken, yeni bir kullanıcı oluştururken veya satın alma işlemi sırasında, medicalparkik.com kişisel bilgiler toplar ve veritabanlarımızda depolar. Bu gizlilik bildiriminde belirtilmeyen özel bildirimler veya olaylar haricinde, aşağıdaki verileri toplarız:

 • Ad ve soyadı.
 • Adres.
 • E-posta adresi.
 • Telefon numarası.
 • Doğum tarihi.
 • Cinsiyet.
 • Ödeme bilgileri. Banka hesap bilgileri.
 • Gerekli olduğunda sağlık bilgileri, uzman doktorlarımız, müşteri hizmetleri veya bağlı eczane tarafından talep edilen.

Toplanan Bilgilerin Amacı

medicalparkik.com, müşterilerine uygun ve tatmin edici bir hizmet sunmak için bu bilgileri toplar. Amacımız, gerekli bilgilerle kaliteli bir hizmet sunmaktır. Her zaman müşterilerimizin gizliliğini ve bütünlüğünü göz önünde bulundurarak. Kullanıcı ve medicalparkik.COM, aşağıdaki bilgilerle mümkün olacaktır:

 • Kullanıcıya erişim ve çeşitli hizmetler ve ilaçların sağlanması için özel bir müşteri hesabı oluşturmak.
 • Mağazamızın ve ek hizmetlerin düzgün kullanımını sağlamak.
 • Her bir müşterimize kişisel bir hizmet sunmak ve destek sağlamak.
 • Medikal danışmanlarımız, uzmanlarımız ve sağlık teknisyenlerimizi müşteriye yakınlaştırmak, danışmanlık yapmak ve gerekli ilaçları reçete etmek.
 • Ortak eczane ağımız, siparişleri doğrudan müşteriye teslim etmek için kullanılır.

Bizimle işbirliği yapan doktorlar, uzmanlar ve eczaneler, her bir kullanıcının durumunu ve siparişini belirlemek için kendi yöntemlerini ve araçlarını kullanır. Onlar kendi kararlarından ve eylemlerinden sorumludur ve medicalparkik.com, üçüncü taraflar tarafından yapılan teşhis ve incelemelerden herhangi bir şekilde sorumlu değildir.

medicalparkik.com çalışanları müşterilerimizin kişisel verilerine erişemez. Sadece tıbbi uzmanlar, tıbbi geçmiş gibi tıbbi verilere erişebilirler. Reçetelerin işlenmesi ve her bir müşteriye kişisel danışmanlık yapma yetkisi onlara aittir.

Müşteri ile İletişim Kanalları ve Bülten

medicalparkik.com her zaman müşterileri için yeni ilaçlar ve önerilerin yayınlandığı bir bülten gönderebilir. Kullanıcıları her zaman bilgilendirmek için çeşitli iletişim kanalları sunuyoruz, ancak bu bilgileri istedikleri gibi filtrelemek veya silmek müşterinin kendi tercihine bağlıdır. Avrupa tarafından sağlanan haklar sayesinde müşterilerimizi koruyoruz.

Kişisel verilerin toplanması süreci ve sonraki düzeltme, ek veya silme haklarına ek olarak, müşteri bu tür bilgileri kabul edip etmeyeceğini de seçebilir. Bülten otomatik olarak gönderilir, aksi belirtilmedikçe.

Bilgi İşleme ve Üçüncü Taraf İşbirliği

medicalparkik.com, müşterilerinin kişisel verilerini açıklamaz ve bundan sonra da açıklamayacaktır. Aynı şekilde, bu bilgiler ticari amaçlarla kullanılmaz veya üçüncü taraflara aktarılmaz. Kişisel verilerle çok dikkatli bir şekilde ilgileniyoruz ve bunları güvenli sunucularımızda saklamaya devam ediyoruz ve yalnızca bize verilen amaçlar için kullanıyoruz.

Lütfen Avrupa mevzuatının, Amerika Birleşik Devletleri'nin veri koruma kanunuyla aynı olmadığını veya aynı sınırlamaları veya kullanıcı haklarını içermediğini unutmayın. medicalparkik.com birçok ülkede faaliyet göstermektedir, bu nedenle müşterinin faaliyet gösterdiği her ülke ve bölgenin yasalarına uymak zorundayız.

Güvenlik

Kişisel verilerin güvenliği, medicalparkik.com için en önemli unsurlardan biridir. Yetkisiz erişimi engelliyor ve müşterilerimizin verilerini korumak için her zaman en iyi sistemleri araştırıyoruz. Web sitemizin düzgün çalışmasını sağlamak için aşağıdaki güvenlik önlemlerini temel alıyoruz:

 • Kişisel verilere erişim, bir kullanıcı adı ve şifre oluşturarak korunmaktadır.
 • En hassas bilgilerin depolanması ve güvenliği için özel olarak tasarlanmış sunucularımız bulunmaktadır.
 • Müşterilerimizin satın alma geçmişindeki bilgilere erişimi ve bilgilerin manipülasyonunu önlemek için şifreleme sistemleri kullanıyoruz.
 • Satın alma işleminin güvence altına alınması için güvenli ve şifreli bağlantılar kullanıyoruz.
 • ISO-27002 standardı ve benzeri, bilgi işleme ve koruma konusunda uzmanlaşmış standartlara uyuyoruz.

Devre Dışı Bırakılan veya Silinen Hesap

Müşteri, medicalparkik.com'daki kişisel verilerini ve kullanıcı hesabını istediği zaman silme hakkını kullanabilir, ancak inaktiflik durumunda çalışanlarımız hesabınızı ve kişisel verilerinizi kullanıcının hesaba son gönüllü erişiminden itibaren 4 yıl sonra siler. Bu sürenin ardından faaliyetleriyle ilgili olan tüm bilgiler otomatik olarak silinir ve geri yükleme seçeneği bulunmaz.

Haklar ve İletişim

Tüm bilgiler düzenlenebilir, değiştirilebilir, silinebilir veya genişletilebilir. Bu, tüm bireylerin sahip olduğu haklardır. medicalparkik.com, müşterilerinin taleplerini yerine getirme yükümlülüğüne sahiptir. Ayrıca, kullanıcı kişisel alanına girdiğinde kişisel verilerini görüntüleyebilir.

Müşteri, satın alma işlemleri ve finansal verilerin işlenmesiyle ilgili diğer hakları ve hizmetleri her zaman medicalparkik.com'a başvurarak veya şirkete EMAIL üzerinden iletişim kurarak kullanabilir. Mümkün olan en kısa sürede müşteriyle iletişime geçecek ve tüm taleplerine dikkatle yanıt vereceğiz.

Üçüncü Taraf Politikası ve Çerez Kullanımı

medicalparkik.com, kullanıcılarımızın web platformumuzdan ayrıldıktan sonra iş sistemimize bağlı üçüncü taraf web sitelerine girdiklerinde tüm kullanıcı haklarının garanti edilemeyeceğini belirtmektedir. Eczaneler ve uzmanların web siteleri kendi alanımızda olmadığından, şirket üçüncü taraf sitelerde bu taahhütlerin uygun bir şekilde yerine getirilmesini garanti edemez.

medicalparkik.com'da, web servisinin düzgün çalışmasını ve yönetilebilirliğini sağlamak için çerezler kullanıyoruz. Bu, müşterinin web tarayıcısında barındırılan ve medicalparkik.com web sitesiyle ilgili oturum ve etkinlik bilgilerini depolamanızı sağlayan küçük bir dosyadır.

Ayrıca, işletmedeki kullanıcı deneyimini izlemek ve değerlendirmek için yazılım kullanıyoruz. Ziyaretler ve web trafiği ile ilgili her şey gibi verileri topluyoruz. Google Analytics ve benzeri programlar, teknik personelimiz tarafından kullanıcıların platformumuzla etkileşimini takip etmek için kullanılmaktadır.

Değişiklikler ve Danışmanlık

Gizlilik politikalarımızla ilgili sorularınızı memnuniyetle yanıtlarız. medicalparkik.com olarak, bu yükümlülükleri yerine getirmeye daima özen gösteriyoruz ve bu nedenle bu sayfayı değiştirme hakkını saklı tutuyoruz, her zaman değişiklik tarihini içerir.

Bizimle aşağıdaki e-posta hesabı üzerinden iletişime geçebileceğinizi unutmayın: [email protected]